plagiarismchecker.eu

Nauja plagijavimo tikrinimo sistema Plagiatas.lt

2019 m. startavo nauja lietuviška plagiato tirkinimo sistema Plagiatas.lt

Ši plagiato tikrinimo sistema sukurta Lietuvos akademinei bendruomenei. Studentams, dėstytojams ir aukštosioms mokykloms. Sukurta lietuvių kalbos dokumentų tikrinimui, tačiau puikiai (kaip įsitikinom) veikia ir aptikdama plagiatą kitomis kalbomis.

Štai taip atrodo vaizdas iš naujosios sistemos vidaus. Čia yra įkeltas dokumentas ir patikrintas su plagiatas sistema.

Panašus į vaizdą iš plag.lt ir epas (uždaros vu sistemos). Aptikimas įkelto dokumento 95/100. Dokumentą sudariau iš delfi, wikipedijos, vu svetainės, 15 min, lrytas, mruni.eu, bei iš pačios svetainės tekstų. Kaip minėjau, aptiko 95 procentus iš turimų 100 plagiato. Kadangi visuose panašiuose tyrimuose vidurkis būna 60-80 proc, tai čia labai geras rodiklis.

 

Kokios šio antiplagiato funkcijos?

Ši sistema paprastesnė, mažiau gremėzdiška už savo konkurentę – plag.lt . Jokių sudėtingų ir ilgų registracijos formų, užtenka nurodyti el.paštą ir per emailą gali prisijungti prie plagiatas.lt Panašų principą esu mačiusi opencollective.com sistemoje. Gana pažangu ir tikrai maloniau, nei pildyti galybę laukelių vien tam, kad atlikti 2 minučių darbą.

Žinoma, yra dokumento patikrinimo funkcija viduje. Tačiau labai svarbu – yra tikrinimo funkcija ir svetainės išorėje

 

plagiatas.lt

Kai nesi tikra (-s), ar tau ši sistema tinka, labai patogu imt ir patestuoti sistemos veikimą vat taip, be jokių registracijų. Yra šiam testiniam tikrinimui ribojimas – 1000 ženklų. Solidus ribojimas.

Yra plagiato tikrinimas dėstytojams. domu tai, kad plagiatas.lt neduoda dėstytojui nemokamų paskyrų – jie turi jas pirktis. Kaina nebaisi – 40 eur/metams. Galimybė tikrinti 40 dokumentų + 60 ppaildomų už 5eur. Tai gali būti aktualu ne vien dėstytojams, bet ir daugiau dokumentų planuojantiems pasitikrinti, nes ši plagiato sistema apmokestina studentų tikrinimus. Jokių nemokamų tikrinimų su plagiato sistema – kiekvienas tikrinimas kainuoja. Rašymo metu kaina yra 9 eur, bet komentuodami sistemos kūrėjai pranešė, kad kaina gali svyruoti labai žymiai. Tiek į didėjimo, tiek į mažėjimo pusę.

Viduje sistemos dėstytojai gali tikrinti dokumentus bei gauti studentų ataskaitas. O studentai viduje gali tikrintis savo dokumentus. Kaip minėjau, plagiato aptikimas čia geresnis. Sistemos kūrėjai teigia, kad plagiatas.lt naudoja kelias skirtingas programines įrangas, o ne remiasi viena. Tai reiškia, kad plagiatas.lt veikia ne vienas robotukas, tikrinantis plagiatą, bet keli. Kokie konkrečiai programinės įrangos prekės ženklai įdiegti, sužinoti nepavyko – komercinė paslaptis. Tačiau ir taip matosi, kad rodikliai neblogi, labai netgi geri (ta prasme, kad aptinka labai gerai ir tiksliai).

Plagiato tikrinimas aukštosioms mokykloms.

Ši sistema turi atskirą skyrių: Plagiato tikrinimas aukštosioms mokykloms.

Čia AM (aukštųjų mokyklų) atstovai (katedros vedėjai, IT specialistai, dekanai ir t.t.) gali online įgyti plagiato tikrinimo licenciją savo mokslo įstaigai. Apmokėjimai priimami mokėjimo kortelėmis, išrašomos sąskaitos. Tad visada patogu nusipirkti plagiato tikrinimo savo įstaigai.

Vieno tikrinimo kaina siekia 0,95 eur už dokumentą. Tad patikrinti 1000 dokumentų maždaug tiek ir kainuotų. Universitetui neturėtų būti brangu.

Apmokėjus ir gavus prieigą prie Institucijos paskyros, joje galima sukurti vartotojus (dėstytojus) , priskirti jiems tikrinimų skaičių (pvz, kiekvienam dėstytojui po 10 patikrinimų). Taip pat galima pačiam paskyros vartotojui tikrinti dokumentus, kuriuos pateikia studentai. Gal tik kiek daugiau darbo ir matyt paprasčiau, kad dėstytojai patys tikrintų studentus.

plagiarismchecker.eu

Aukštosios mokyklos paskyra plagiatas.lt svetainėje

 

 

Išvados

Ši plagiato aptikimo sistema yra kitokia. Labiau atidirbta, labiau nudailinta už ankstesnes lietuviškas sistemas. Taip pat ji yra stabilesnė techniškai. Sistema deklaruoja, kad kiekvienas įkeltas paprasto vartotojo dokumentas bus ištrintas per 24 valandas, nebent jis pats nurodys išsaugoti sistemoje. Patikrinau su plagiatas.lt savo dar nepublikuotą straipsnį ir po 2 dienų bandžiau jo ieškoti internete – nerastas. Vadinasi, sistema saugi ir atitinka aukštus standartus. Taip pat ji tikslesnė už bet kokia suniversitetuose naudojamas sistemas. Taip pat ji skirta lietuvių kalbai, kas jau automatiškai nurungia užsienio sistemas, kurioms lietuvių kalba – neperprantama paslaptis. Mano verdiktas – ši plagiato sistema yra naujausias 2019 metų atradimas. rekomenduoju visiems

Leave a Reply